Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

Salih ÇETİNKAYA'nın Danışmanı İhraç Edildi

Kırşehir Milletvekili Salih ÇETİNKAYA'nın Kuzeni ve Danışmanı FETÖ soruşturmasında ihraç edildi.

Salih ÇETİNKAYA'nın Danışmanı İhraç Edildi
Bu içerik 2167 kez okundu.

1 Kasım seçimlerinden sonra İstanbul İl Emniyetinde komiser yardımcısı olarak görev yapan Salih ÇETİNKAYA kuzenini baş danışmanı olarak yanına almıştı. 

Kırşehir milletvekili Salih ÇETİNKAYA'nın kuzeni ve baş danışmanı Halit ÇETİNKAYA 677 sayılı KHK ile memuriyetten ihraç edildi. Gerek Halit ÇETİNKAYA'ya gerek danışmanlığını yaptığı kuzeni AKP'li milletvekiline hiç bir şekilde açılma yapılmadı. Hakkında hukuki bir soruşturma olmadığını belirten ÇETİNKAYA neyle suçlandığını bilmediklerini söyledi.

Açıklama AKP milletvekili Salih ÇETİNKAYA tarafından geldi ve şu şekilde konuştu.

“Birinci danışmanım hakkında idari bir soruşturma açılmadı, doğrudan ihraç edildi. Hakkında henüz adli bir soruşturma da yok. KHK ile memuriyetten atılması bizim için de sürpriz oldu. Birlikte çalıştığımız dönemde FETÖ ile irtibatı ya da iltisakı olduğu yönünde hiçbir şüphem olmadı. Hakkında adli bir soruşturma açılırsa ve oradan aklanırsa tekrar Meclis’e yanıma alacağım. O yüzden kendime birinci danışman almadım. Halit’in durumunu bekliyorum.”

AKP Milletvekili Salih Çetinkaya, “Birlikte Kırşehir’de demokrasi nöbeti tuttuk” dedi.

salih çetinkaya salih çetinkaya kuzeni salih çetinkaya milletvekili salih çetinkaya fetö halis çetinkaya fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti