Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

EL ŞABAB CIA AJANLARINI ÖLDÜRDÜ MÜ ?

EL ŞABAB CIA AJANLARINI ÖLDÜRDÜ MÜ ?
Bu içerik 1282 kez okundu.

Dinsizin hakkından imansız gelir sözü bazen yerine cuk diye oturuyor. CIA ajanları her yerde. Giitikleri her yerde kan dökülmesinin nifağını atan CIA ajanları El Şabab örgütü tarafından öldürüldü iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kaynaklar muhtelif bilgiler veriyor ama bu bilgilerin çoğu ABD ajanlarının öldürüldüğü yönünde. Sosyal medya sitelerinin bazılarında CIA ajanlarının infaz görüntüleri de bulunuyor.

El kural'ye bağlı köktencilik el-Şebab örgütünün Somali'de üç kişiyi, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) ajanı olduklarını iddia ederek infaz ettiği bildirildi.

BBC'nin haberine bakılırsa örgütle ilişkili bir web sitesinin infazı bildirdiği aktarıldı. Üç kişinin ülkenin güneybatısındaki Yaaq-Baraawe kasabasında dün 25 Ocak'ta halkın gözleri önünde öldürüldüğü açıklandı.

Örgütün hakim olarak atadığı öne sürülen bir fert, infaz edilenlerden birinin ABD'nin insansız hava aracı atakları için yardımcı olduğuna hükmetti. Abdullahi Damey Mohamed Nur (36) adındaki ferdin de CIA için çalıştığı iddia edildi.

Takribi 9 yıl önce Somali'de kurulan el-Şebab'ın, ülkenin güneyindeki çok sayıda köy ve beldenin kontrolünü elinde tuttuğu biliniyor. Örgüt son aylarda Mogadişu dahil çeşitli şehirlerde otelleri, hükümet kurumlarını ve güvenlik güçlerini hedef alan hücumlar düzenliyor. Örgütün en son Somali'de dört kasabayı ele geçirdiği ifade ediliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti