Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

DAEŞ'E DARBE ÜSTÜNE DARBE !

DAEŞ'E DARBE ÜSTÜNE DARBE !
Bu içerik 1342 kez okundu.

Daeş'e darbe üstüne darbe.. Petrol kuyuları yerle bir edilen terör örgütü zor durumda. Türk Silahlı Kuvvetleri de terör örgütüne son zamanlarda büyük darbe vurmuş ve yaklaşık 60 örgüt mensunu öldürülmüştü.
Daha da sevindirici haber ABD den geldi.

'ABD müdafa Bakanlığı (Pentagon) tarafından terör örgütü DAEŞ'in üst düzey yetkililerinden Ebu Enes el Iraki'nin ABD özel kuvvetlerinin gerçekleştirmiş olduği bir saldırı sonucunda öldürüldüğü teyit edildi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre mevzuyla ilgili olarak Pentagon Sözücüsü Peter Cook müdafa Bakanlığındaki görevinin son gününde gazetecilerin sorularını yanıtladığı esnada informasyon verdi. Oldukça detaylı bir informasyondu.

Cook ,El Iraki'nin 8 ocak’ta Rakka'ya yol alırken ABD özel kuvvetlerince hayata geçirilen  bir saldırıda öldürüldüğünü söyleniyor.  Bahsi geçen teröristin DAEŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin en dar halkasının mensubu bulunduğunu ve örgütün medya ve finansal operasyonlarından görevli olduğunu açıkladı.

El Iraki'nin eskiden El kural ile bağlantısının da olduğunu belirten Cook, onun 2007'den önce El kaide'nin Irak'taki propaganda yöneticisi olduğunu,  Irak'ta ABD ve koalisyon güçlerine karşı hücumları teşvik ettiğini, onun ölümünün DAEŞ liderlerine kaçabilecekleri bir yer olmadığı hususunda verilen bir ileti bulunduğunu söylemiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti