Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

Reına Katliamcısının Eşi: Biz De Herkes Gibi Türkiye'ye Kaçak Girdik

Reına Katliamcısının Eşi: Biz De Herkes Gibi Türkiye'ye Kaçak Girdik
Bu içerik 1318 kez okundu.

Yılbaşı gecesi İstanbul'un ünlü eğlence merkezi Reına'da adeta bir vahşete imza atan ve çoğu yabancı uyruklu 39 kişinin ölmesine yol amıştı Mashar.poov..

Masharipov'un eşi sorguda her şeyi anlattı.Artık bilinmeyenler çok az. Katliamcının eşi Zarina Nurullayeva, hakimlik sorgusunda eşinin yaptığı teörö saldırısından herkes gibi sonradan haberdar olduğunu daha öncesinde herhangi bir bilgiisnin olmadığını söyledi. Ayrıca eşi kocasının yıllar önce Daeş'e biat ettiğini ve gönül bağı olduğunu söyledi.

Vatan gazetesinden Elif Altın'ın haberine göre Türkiye'ye gelmeden önce Pakistan'da bulundukları sırada kocasının DEAŞ'a biat ettiğini bildiğini belirten  öğrendiğini söyleyen Nurullayeva, "Ona senin örgüt yani Daeş yokturi sen  burada kime biat ettin" diye soru sordum.

Cevabu şöyleydi  Sen bilimiyorsun .Burada temsilcisi var. Ona biat verdim' dedi. Fakat DEAŞ'a katılmak üzere Suriye'ye gitmemiz gerektiğini bana söyledi. Ben ise burada yani Türkiye'de mutluydum. Ona hiçbir yere gitmek istemediğimi söyledim. 

Biz de herkes gibiİ Türkiye^ye kaçak yollardan girdik. Zor olmadı. İran'dan geldkik. "Ben Türkiye'ye geleli bir yıl oldu. 20 gün aynı evde kaldığımız kişilerin DEAŞ örgütü üyesi olduklarına ilişkin bir bilgim yok. Kocam olaydan 3 gün önce evden çıktı ve bu olaylar meydana geldi. Ne yaptığına ilişkin bir şey bilmiyorum."

Eşi ile beraber 11 kişi tutuklandı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti