Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

RUSLAR, ERKEN REZERVASYONA AKTI

RUSLAR, ERKEN REZERVASYONA AKTI
Bu içerik 1169 kez okundu.

Rus turistler bu kez yüz güldürdü. Erken rezervasyonda Ruslar Türkiye'ye yöneldi. Rakamlar umut verici. Öyle ki 2014 yılındaki olumlu rakamlara yaklaşıldığının haberi geldi.

Bilindiği gibi 2015 Kasım ayında Rusya ve Türkiye adeta savaşın eşiğine gelmiş , düşürülen Rus uçağı iki ülkenin birbirlerine ticari ambargo uygulamsına sebep olmuş bu durumdan ise en çok Türkiye turizmi zarar görmiştü.

Öyle ki uçak krizinden sonra Rus turisstlerin Türkiye tercihi yüzde 45 azalmış ve sadece 828 bin Rus turist ülkemizi ziyaret etmişti. Hatta bu rakama ulaşılmasında son çeyrekte düzelmeye başlayan ilişikler de önemliydi.

Erken rezervasyon hakkında bilgi veren Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, Rusya’dan çok ciddi bir istek olduğunu dile getirerek  bu yıla ilişkin erken rezervasyonların 2015’in aynı döneminin erken rezervasyonuna göre iki misli arttığını sözlerine ekledi 

. “Erken rezervasyonların yarısının Türkiye olması, bizim 2017’de Rusya’dan beklediğimiz 3 milyon trendinin yakalanacağının göstergesi” diyen Duran, Avrupa’nın ise bu trendi göstermediğini kaydetti. Güney Akdeniz, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan’a çok ciddi rezervasyon akışı olduğunu aktaran Duran, Avrupalı turistin son dakika rezervasyonlarına yönelebileceğini  söyleyrek umutlarını kaybetmediklerini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti