Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

İngilizler Alman Vatandaşlığına Geçiyor !

Artık Alman vatandaşlığı çok cazip.

İngilizler Alman Vatandaşlığına Geçiyor !
Bu içerik 1259 kez okundu.
ingiltere ve türevlerinin AB'den ayrılma kararından bu yana Alman yurttaşlığına geçmek için başvuru icra eden İngilizlerin sayısında büyük artış yaşanıyor. Almanya bilindiği gibi yükselen ekonomi. Bunun da Alman vatandaşlığını cazip kılduğı düşünülüyor.
 
2016'da bir tek Hamburg eyaletinde toplam 279 kişi bu amaçla Alman vatandaşı olmak için başvuruda bulundu.
 
Brexit kararının ardından İkinci Dünya Savaşı’nda ataları İngiltere'ye kaçan bir çok Yahudi de Alman vatandaşlığı için başvuru yapıyor. Yani Alman vatandaşlığı artık popüler...
 
Londra'daki Almanya Büyükelçiliği'nin 2016 yılı sonuna kadar ortalama 550 kadar yurttaşlık başvurusunu Alman makamlarına ilettiği tahmin ediliyor. Bu sayı önceki senelerde ise ortalama 25 yöreındaydı.
 
KANUN  NAZİLERDEN KAÇANLARI DA İÇİNE ALIYOR
 
Almanya Anayasası'nın 116. Maddesi ihtarnca, “30 Ocak 1933 ve 8 Mayıs 1945 tarihleri içinde vatandaşlıkları siyasi, ırkçı yada dini nedenlerle elinden alınan kişiler” yurttaşlık belgeleri için tekrar başvuru hakkına haiz. Söz mevzusu yasa bu kişilerin torunlarını da kapsıyor.
 
Alman Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 24 Temmuz'dan bu yana "Anayasa'nın 116. Maddesinin 2. Fıkrasıyla bağlantılı olarak meydana getirilen yurttaşlık başvurularında büyük bir artış olduğu tespit edilmiştir" ifadesine yer veriliyor.
Londra'da bulunan Yahudi mülteciler Birliği de Alman vatandaşlığına başvuran Yahudi İngiliz vatandaşlarını bu konuda tutuyor. Hatta  Yahudi Gçömenler Birliği Birliği Başkanı Michael Newman "Pek çok kişinin Almanya'yla  iel uzun yıllardır dostane bağları bulunmakta. Bu son derece normal.
 
İNGİLTERE'DE ANTİSEMİTİZM YÜKSELİŞTE
 
Yahudi karşıtı eylemleri inceleyen "Community Security Trust" (CST) adlı bir firmanın yaptığı bir araştırmaya göre, İngiltere'de  Yahudi karşıtlığı zirvede. 2016'da antisemitizm motifli nefret kabahatlarında büyük bir artış kaydedildi. Araştırmaya göre bu bağlamda 2016 senesinde bin 307 vaka polise yansıdı. Bu bir önceki yıla oranla üçte birin üzerinde bir artışa işaret ediyor.
Araştırmaya göre söz mevzusu saldırıların büyük bölümü sözlü ve yazılı olarak yapılırken, 107 Yahudi İngiliz vatandaşına fiziksek hücumda bulunuldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti