Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

TRUMP: 5 SENE İÇİNDE ÇİN İLE SAVAŞACAĞIZ

Trump bu kez Çin'e kafayı taktı.

TRUMP: 5 SENE İÇİNDE ÇİN İLE SAVAŞACAĞIZ
Bu içerik 1191 kez okundu.

Donald Trump ABD'nin başına geçti ama pek hayırlı günler sanki Dünya'yı beklemiyor. Başkanlık makamına oturur  oturmaz ABD'de yaşayan göçmenlerin tepkisini çekecek pek çok icraata imza atan Trump dönemi hem ABD hem de Dünya için pek hayırlı olmayacağa benziyor.

Donald Trump son olarak Çin'e tabiri yerindeyse kafayı taktı. Trump devlet başkanı olur olmaz yeni düşmanlarının Çin olacağının sinyallerini vermişti. Hatta ezeli düşman Rusya ile altan alta yumuşama sinyalleri veriyor.İşte bu yumuşama sinyallerinin daha çok ortak rakip  Çin'e karşı olduğı siyasi analistler tarafından dile getiriliyor.

Trump'un son açıklaması ise iyice endişe verici.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkeye vize yasağı getirmesi kararının arkasındaki kişi olan Steve Bannon’ın, 1 yıl önce “Tartışmalı adaların bulunduğu Güney Çin Denizi’nde ve Ortadoğu’da, gelecek 5 ya da 10 yıl içerisinde kesinlikle savaşa gireceğiz” sözlerini söylediği öğrenildi.

Beyaz Saray’ın stratejilerden sorumlu başdanışmanı konumundaki Bannon, aynı zamanda aşırı sağcı internet portalı Breitbart’ın da eski yöneticisiyken verdiği bir röportajda, ABD’nin Ortadoğu’da da ‘büyük bir savaşın’ içinde yer alacağına değindi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti