Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

NACİİ AĞBAL'DAN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE !

NACİİ AĞBAL'DAN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE !
Bu içerik 1060 kez okundu.
Cumhurbaşkanlığı sistemini de içeren anayasa değişikliğine ilişkin referandumun bütçeye maliyetine ilişkin açıklamalarda bulunan Ağbal, "YSK referandum çalışmalarını yürütüyor. Arkadaşların yaptığı ilk maliyet çalışmalarına gore, ortalama 190 milyon lira civarında  Merkezi Yönetim Bütçesinden seçim harcamaları kapsamında gider gerçekleştirilecek. Herhangi bir problem yok referandumla ilgili tüm hazırlıklar devam ediyor." diye düşüncelerini dile getirdi.
 
Sistem değişikliğinin demokrasiyi güçlendireceğini belirten Ağbal, şunları kaydetti:
 
"Referandumdan sonra yeni oluşturulan sistemin ileriye dönük olarak oluşturacağı bir belirginlik var. 2019 yılına kadar bu ülkede bir seçim yok. Hem içeride hem de dışarıda pozitif yönde beklentiler daha da güçlenecek. Özellikle yatırım ayağında inanıyorum ki önemli bir sıçrama meydana gelecek .Buna gönülden inanıyoruz" diye konuştu
 
'ÖTV ve KDV MÜJDESİ
Maliye Bakanı Ağbal, bu 3 aylık süreçte firmaların kendi kampanyalarını hemen devreye sokacaklarını, KDV ve ÖTV indirimlerini fiyatlardan düşüreceklerini söyledi.
 
Normalde indirimlerden kaynaklı ekonomik hacimli bir artışın meydana geleceğini ve oradan bir miktar daha çok vergi geliri elde edileceğini ifade eden Ağbal, "ama vergi indirimleri aynı zamanda bir miktar da vergi kaybına da niçin olacak. Meydana getirdiğimız hesaplamalara göre, gerek ÖTV gerek KDV'de icra ettiğimız düzenlemelerin bütçeye ortalama 1 milyar lira maliyeti olacak. 
 
'EKONOMİ CANLANACAK
 
Bakan Ağbal, Resmi Gazete'de piyasaya sürülen Bakanlar Kurulu kararıyla 3 önemli sektörde vergi indirimi yapmış olduklarını yada mevcut indirimleri uzattıklarını belirterek, öncelikle vatandaşın yoğun olarak satın aldığı mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde vergi indirimleri gerçekleştirdiklerini kaydetti. Ağbal, 3 ay süreyle KDV oranını mobilyada yüzde 18'den 8'e düşürdüklerini, beyaz eşyadaki yüzde 6,7 ÖTV'yi de sıfırladıklarını bildirdi.
 
Meydana getirilen indirimlerin içinde bulunulan süreçte yurttaşların alışverişlerini artıracağını ifade eden Ağbal, bu sayede ekonomiye ciddi anlamda bir canlılık ve hareket geleceğini dile getirdi.
 
Ağbal, yurttaşların hem mobilya bununla birlikte beyaz eşyada mevsimsel beklentiler çerçevesinde tercihlerinin değişebildiğine işaret ederek, bir süredir sektörle bu konuda istişarede bulunduklarını anlattı. Bu açıdan hem beyaz eşya bununla beraber mobilya sektörlerinde gelecek günlerde firmaların da kampanyalar yürüteceklerinin altını çizen Ağbal, piyasa hareketlenmesinin iki sektörle sınırlı kalmayacağını, bunların etkilediği yan sektörlerde de canlanmanın meydana geleceğini vurguladı. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti