Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

ABD'NİN DÜZENİ TEHDİT ALTINDA

ABD'NİN DÜZENİ TEHDİT ALTINDA
Bu içerik 1262 kez okundu.

ABD'nin kurduğu düzen sona mı eriyor ? Dünya artık tek kutuplu değil.

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) eski başkanlarından David Petraeus, ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Birlikler Komitesinde "Ulusal güvenlik tehditleri ve zorluklar" başlıklı oturumda yeni dünya düzeni ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. 

ABD'NİN DÜZENİ TEHLİKEDE Mİ ?

ABD'nin 1900'lerin başında kurduğu düzenin arık eskişsi gibi güvende olmadığına dikkat çeken Petreus bu yüzyılda beklenmedik risklerle ABD'nin karşı karşıya olduğunu belirtti.

 Petreus, bu tehlikeleri "Rusya, Çin, aşırıcı dini gruplar ve siber tehlikeler" biçiminde açıklayarak bir anlamda gerçekleri dile getirdi.Yeni düzenin ABD halkı tarafından da kabul edilmemesinin gerektiğini belirten Petraeus, bu duruma kendi hataları yüzünden düşüğldüğünü söyledi .

İŞTE O SÖZLER

Petraeus, "Şunu söylemeliyim ki bu  durum kendi kendine oluşmadı. Biz kendi elimizle riskleri yansıttık. Biz kendi kendimizi muhafaza eden bir vaziyette değil de kontrolü alan durumda olmalıyız. Şayet kontrolü elden bırakırsak zamanla yıpranacağız ve ardından çöküş gelecektir.

 MEDENİYETLER ÇATIŞMASI MI?

Aslında bu durumun  pek çok insan tarafından "medeniyetler çatışması" biçiminde sunulmaya çalıştığını kaydeden Petraeus, ABD'nin buna müsade etmemesi gerektiğini ifade etti.

"Vize sınırlaması sona ermeli"

Petraeus, ABD'nin 7 Müslüman ülke vatandaşlarına vize sınırlaması getirmesine ilişkin olarak da bu durumun bir an önce son bulması gerektiğini belirtti. Bu durumun ABD algısına zarar verdiğini açıkladı..

Sınırlamanın terör örgütleri tarafından "propagandaya" dönüşebileceği yönünde Başkan Donald Trump'a uyarıda bulunan Petraeus, "Bu uygulama sona ermeli." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti