Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

Fransa'da Bir Cami Daha Kapatıldı !

Fransa'da Bir Cami Daha Kapatıldı !
Bu içerik 1167 kez okundu.

Avrupa'da müslümanlar belki de en zor dönemlerini yaşıyor. İslamofobi belki de en parlak zaman dilimini yaşıyor. Bu duurma neden olan pek çok sebebp var. Bunalşrdan biri DAEŞ denilen ve İslam ile yakından zuaktan ilgisi olmayuan bir terör örgütünün yaptıkları..

Daeş bilinçsiz Avrupalılarca İslamiyet'in temsilcisi olarak görülüyor ve olanlar da mütedeyyin müslümanlara oluyor. Avrupa'da en çok müslümanın yaşadığı ülkelerden biri olan Fransa'da bir cami daha kapatıldı

Gerekçe de söz konusu cami imamının terör örgütleri ile ilişki içinde olduğu.

Bu yüzden  ülkenin güneyinde bulunan Aix-en-Provence kentindeki bir cami kapatıldı. Haberi Anadolu Ajnsı aktardı. Habere gre caminin ismi Dar-es Salam.. Bölgede epey müslümanın yaşadığı biliniyor ve müslümanlar buna tepki gösterse de Fransa'da aylardır yürürlükte olan Olağanüstü Hal bunu belki de gerekli kılıyor.

RADİKAL BİR İMAM MIYDI ?

Açıklamada, caminin imamının bölgedeki cemaate yönelik, "sosyal baskı oluşturacak radikal söylemlerinin" kapatılma kararında etkili olduğu dile getirildi.

Fransa’da olağanüstü halin ardından  uygulaması yaklaşık 25 cami ve mescit kapatıldı.

Paris’in 6 bölgesinde 13 Kasım 2015’te düzenlenen ve 130 kişinin ölümüne yol açan terör saldırıların ardından ülkede olağanüstü hal ilan edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti