Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

GÖÇMENLERLE İLİŞKİYE GİREN RAHİBELER HAMİLE KALDI

GÖÇMENLERLE İLİŞKİYE GİREN RAHİBELER HAMİLE KALDI
Bu içerik 1589 kez okundu.

2016 yılında yani geçtiğimiz sene Afrika'dan İtalya'ya giden göçmenlerin başına gelmeyen kalmadı. İtalya'nın güya modern kentlerinden Milano'da bir manastırda 9 rahibe hamile kaldı Gerçek bu iken Rahibeler kendilerinin bakire olduğunu söyledi ve şu sözleri söylediler."Meryem gibi biz de bakireyiz, bu Tanrı'nın lütfu"

9 rahibe böyle konuştu ama kentteki göçmenler farklı konuştu. İtala'da da günden oluşturan olayıGiornale Italiano gazetesi, aktardı. Gazetye göre Rahibeler savaştan ve zulümden kaçan mültecilere yardım ederek Tanrı'yı hoşnut edeceklerini düşünüyorlardı ve bu yüzden manastırdaki 9 Rahibe kapılarını göçmenlere açtı. Manastır idaresi de bu duırumdan haberdardı. 

Manastırdaki düzenden sorumlu baş rahibe, annesi hasta olduğu için geceleri manastırdan ayrılmak zorunda kaldı. Bu durumdan yararlanan  rahibeler, geceleri göçmenlerle geçirdi. Olanlar oldu ve gçömenlerle ilişkiye girildi .9 rahibe hamile kaldı.

Aradan 6 ay geçtikten sonra tam  9 rahibenin hamile olduğu ortaya çıktı.

RAHİBELERDEN 'MERYEM ANA'LI SAVUNMA

Gazeteye konuşan rahibeler, göçmenlerle ilişkiye girmediklerini söylüyorlar.

İŞTE O SÖZLER

"Kötü bir şey yapmadık. Onların sevgi ve gereksinimi  vardı. Meryem de bakireyken hamile kaldı ve baş rahibe de bizim gibi onun suçsuzluğuna inanıyor. Bizlere böyle bir mucize lütfedildi, bunun başka açıklaması yok. Bunun için Tanrı'ya teşekkür ediyoruz."

Fakat mültecilerden  birinin gazeteye yaptığı açıklamada, vakanın rahibelerin anlattığı biçimden  farklı geliştiği anlaşılıyor: "Rahibelerle çok eğlendik ve tüm tanıdıklarımıza bu yeri tavsiye edeceğiz. Rahibelere teşekkürler, İtalya'ya teşekkürler."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti