Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

Sokak Köpeklerini Montuyla Isıtan Güzel Adam..

Sokak Köpeklerini Montuyla Isıtan Güzel Adam..
Bu içerik 931 kez okundu.

Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Kin, ayrımcılık, birbirini kabullenememe ,hakaret gırla gidiyor. Yine de bazen yüzümüzü gülümseten durumlar ve olaylar olmuyor değil. Giresun'da yaşanan bir olay insanlık adına ümidimizi henüz kaybetmemiz gerektiğini gözler önüne serdi.

Bülent Kalpakçıoğlu Giresun'da bir işçi...Sokak hayvanlarının üşüdüğünü görüyor. Dayanamıyor.

Giresun'da sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayan ekipte yer alan işçi , battaniyelerinin bitmesi üzerine köpeğin üzerine kendi üstünden çıkardığı paltoyu verdi. Kentte son günelrde yaşanan olumsuz hava koşulları sokak hayvanlarını da olumsuz yönde etkilemişti. Kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu şehirde gece hayvanların zor duruma düşmemesi için onlara yem verildi.

MONTUNU ÇIKARDI , VERDİ

Bu esnada bir apartmanın önündeki köpeği gören işçilerden Kalpakçıoğlu, battaniyelerinin bitmesi üzerine hayvanı, üzerine montunu örterek ısıtmaya çalıştı.

Kalpakçıoğlu, davranışına Belediye Başkanı Kerim Aksu kayıtsız kalamadı. Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından takdirname ve altınla takdir edildi.

Bülent Kalpakçıoğlu, hükümet konağı  önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Giresun'da 4 gündür havalar kötü. Kar durmak bilmiyor. Köpeğin üzerine mont örtmem tesadüf oldu. Battaniyelerimiz bitmişti, köpek de zor durumdaydı. Adetra titriyordu. Titrediği için de mecbur üzerimdeki montu çıkarıp koymak zorunda kaldım." dedi.

"Onların da sıcaklığa ihtiyaçları var"

Kalpakçıoğlu, "Bizler sıcaklığı arıyoruz, hayvanlar da arıyor.  Ben de o düşünceler içinde montumu çıkarıp üzerine örttüm." diye düşüncelerini dile getirdi.

Herkesten bu konuda hasssa  olmasını arzulayan  Kalpakçıoğlu, "Onlar da canlı, onların da yemeye, içmeye ihtiyacı var, onlar da üşüyor, bizim gibiler. Bir daha olsa yine aynı hareketi yaparım." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Aksu ise sokak hayvanlarının kış günlerinde üşümemelerini ve barınmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

 

kaynak aa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti