Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

BM'DEN TRUMP'A SERT ELEŞTİRİ

BM'DEN TRUMP'A SERT ELEŞTİRİ
Bu içerik 516 kez okundu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinden çok eden açıklama. Bilindiği gibi Obama gider gitmez göreve gelen Trump, yaptığı ilk faaliyetlerle tepki almıştı. Müslüman ülkelerden gelen ABD vatandaşlarına izin vermeyen karranameyi imzalaması oldukça eleştirilmişti. BM Genel Sekreteri  Antonio Guterres, ABD Başkanı Donald Trump'ın mülteci ve göçmenlere ilişkin kararını isim vermeden eleştirerek, "Memleketlerin  dini ya da ırka dayalı ayrımcılık ile sınırlarını muhafaze etmeye  çalışması kaygı ve öfkeyi azdırarak  terör örgütlerinin reklamını ve probagandasına sebep olur, onların işini daha da basitleştirir," ikazında bulundu.

propagandasını kolaylaştırır." uyarısında bulundu.

Guterres, bu açıklamayı yazılı olarak yaptı.  27 Afrika Birliği Zirvesi'ne dahil olmak amacıyla bulunduğu Afrika'da en fazla mülteciye ev sahipliği yapan Etiyopya'nın ciddi güvenlik sorunlarına karşın  yıllardır sınırlarını onbinlerce göçmene açık tuttuğuna dikkati çekerek örnek olamı gerektiğini ifade etti.

 

Her ülkenin sınırlarını terör örgütlerinden koruma hakkı ve sorumluğu olduğunu ancak bunun dini ya da ırka dayalı ayrımcılık ile yapılamayacağını dile getiren Guterres, "körü körüne alınan tedbirlerin  küresel terörle savaşta işe yaramayacağını  belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti