Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

RUSYA, KAZAKİSTAN TOPRAKLARINA GÖZ DİKTİ

RUSYA, KAZAKİSTAN TOPRAKLARINA GÖZ DİKTİ
Bu içerik 856 kez okundu.

Rusya yayılımcı politikasını sürdürmeye devam ediyor. Kırım ve Suriye'den sonra şimdi de sıra Kazakistan'da .Kazakistan'daki Rusya yanlısı devlet politikasının da farkında olan Rus elitistleri artık Kazakistan topraklarına müdahale etmenin zamanı geldiğine inanıyor.

Bu düşünceyi savunan kişiler televizyon programalrında bunu aleni biçimde ortaya döküyor. Son olarak Duma Seçimlerinde sözde Kırım milletvekili seçilen Pavel Şperov "Kazakistan'daki Rus topraklarını geri almanın zamanın geldiğini söyledi. Sözleri oldukça dehşet verici ve küstahcaydı.

İŞTE O SÖZLER

 

Biz büyük bir devletiz ve bunu bütün Dünyaya göstermemiz gerekiyor.  Kendi menfaatlerimizi sonuna kadar korumalyız. Bunun içinde Kazakistan bizim hedefimiz olmalı. Kazakistan'da yaşayan pek çok Rus var ve onlar bizi bekliyor. Bu topraklar bizden geçici süreyle ayrılmış topraklardır.  Kazakistan’daki soydaşlarımızı diaspora olarak adlandırmak doğru değildir, zira orası geçici olarak bizden koparılmış topraklarımız. Sınırlar geçici ve biz o Rus topraklarını geri alacağız. Ve bu en yakın zamanında gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

 

Bilindiği gibi, ABD, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Fransa, İsveç, ve Türkiye Kırım'da düzenlenen yasa dışı seçimleri tanımadıklarını daha önce açıklamışlardı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti