Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

BEŞAR ESAT ÖLDÜ MÜ?

BEŞAR ESAT ÖLDÜ MÜ?
Bu içerik 419 kez okundu.

Beşer Esat öldü iddiaları gündemin değişmesine neden oldu. Özellikle sosyal medyada yayılan haber kısa sürede twiterda da gündem yarattı. Ama bu asparagas haberin Suriyeli muhalifler tarafından ortaya atıldığı kısa süre içerisinde anlaşıldı.

Ama bu haberin asparagas olduğu anlaşılana kadar haber onbinlerce kez sosyal emdyada paylaşıldı. Yorumlar yapıldıi. Türkiye'nin sosyal medya ortamında da bu haber oldukça takipçi buldu.

Bir kısm haberlerde ise Beşar Esat'ın felç geçirdiği, ölmediği dile getirildi. Bir kısım hesapalrda ise öldüğü belirtildi.

HABER DOĞRULANMADI

Söz konusu İddialar rejim muhalifi hesaplar tarafından da kullanıcılarla paylaşılınca sanal emdya birden allak bullak oldu. Hatta saygın Al Arabiya adlı haber portalı da bu iddiayı güncelledi,gündeme taşıdı. 

Fransa'da Le Point, iddiaları bir adım ileri götürerek Esad'ın koruması tarafından başından vurulduğunu son dakika olarak verdi.

Lübnanlı gazeteci el-Mustaqbal, "güvenilir kaynaklara", dayandığını söylediği haberinde Esad'ın Şam'da bir sağlık merkezinde tedavi altında olduğunu  belirtti.

Bu habere Suudi Arabistan medyası da sessiz kalmadı. Saygın gazetelerden Suudi gazete Okaz ise Esad'ın, beyin uru  sebebiyle  hastaneye yattığı ve Rus- Suriyeli bir sağlık ekibinin kontrolünde tedavi edildiğini belirtti.

Suriye Cumhurbaşkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Esad’ın tedavi gördüğü yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyuruldu.

beşar esat öldü mü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti