Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

MERCEDES'E GÖRE TÜRKİYE'DE KRİZ YOK!

MERCEDES'E GÖRE TÜRKİYE'DE KRİZ YOK!
Bu içerik 890 kez okundu.

Yıllardır Türkiye'de tutunan Mercedes-Benz son zamanlarda meydana gelen ekonomik sıkıntının bir an önce ülkeyi terk edeceğini düşünüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan  Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün,

Sülün, ekonomik risklerin farkında olduklarını ama Mercedes Benz olarak yatırımlarına fasıla vermeden devam edeceklerini söyledi. Ayrıca günümüze değim Mercedes Benz'in Türkiye'ye yaklaşık 1 milyar avro civarında yatırım yaptığını ve ihracat rekoru kırdıklarını bunun tesadüf olamayacağını sözleirne ekledi.

Yaşananların kiriz olmadığının özellikşe altını çizen Sülün sözlerini şöyle sürdürdü: "

"Otomotiv pazarında  üretimde, ihracat rekoru kırıldı. Bu Türkiye için de geçerli.Yani biz Türkiye pazarında da daha önce görmediğimiz rakamlara ulaşarak müthiş bir rekor kırdık. Ztaetn sadece otomotiv değil, konut satışlarında da bir kriz yok.  diye konuştu.

Sülün, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada şu an Aksaray'da 113-115 milyon avro yatırımları olduğunu ve kapasite olarak bu rakamı  2'ye katlayacaklarını ifade etti.

REFERANDUMDAN UMUTLUYUZ

Sülün referandumdan sonra ülkenin daha çok istiktrara kavuşacağına da inandığını söyledi.

 

mercedes ceo kriz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti