Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

DOĞUM KİLOLARINDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

DOĞUM KİLOLARINDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?
Bu içerik 983 kez okundu.

Doğum kilolarına veda etmenin yolu nereden geçer ? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. Doğum kilolarına nasıl veda edilebilir ?

 Yeni Bir çocuk dünyaya getirmek dünyanın büyün güzelliklerine bedeldir.  Ama kadın bazlı düşündüğümüzde bu doğumun bıraktığı birtakım sorunlar da var. Her kadın doğum sonrasını hayal etmek istemez. Zira beden doğumdan sonra eskisine oranla yavaşlamıştır. Hareket daha azdır. Bir de eski metotların terk edilmesiyle kilolardan kurtulmak gerçekten zor olur. Artık pek çok kadın doğumdan sonra alınan kiloların kalıcı olduğunu düşünüyor. 

Doğum kilolarını en aza indirgemek için normal doğum tavsiye ediliyor. Sezaryen doğum aynı zamanda doğumdan sonra alınacak veya kalacak kiloların habercisi.

Bu iddiayı Göklap Öner dile getirdi.

Memorial Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç.Dr. Gökalp Öner, hamile anne ve onların merakla yanlarında olan baba namzetlerine normal doğumun faydaları hakkında bilgi verdi. Doç.Dr. Öner, normal doğumun her bakımdan daha sağlıklı olduğunu ve rahim kasılmaları ile başlayan bir süreç olduğundan ötürü bu doğum yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Öner sözlerini şöyle devam ettirdi.

HEDEF AĞLIKLI DOĞUMDUR

 
"Amaç burada ilk etapta sağlıklı doğumdur. Bu sağlık hem anne hem de bebeği için geçerlidir. Denge ve uyum çok önemlidir. İlk etapta sağlıklı doğum ilk hedefimizdir. Bunun anahtarı da anne ve bebeği arasındaki uyumdan beslenir. 

DOĞRU BİLGİLENDİRME ÖNEMLİ

Anne olacak kişi her şeyden önce sağlık ister. Elbette sıkıntılar olacaktır. Bu kaçınılmazdır.  Biliyoruz ki anne adayı her şeyden önce güvenli eller ister.  güven ister. Anne adayı doğru bilgilendirildiğinde sağlıklı bir doğuma daha iyi motive olur.  “

Öner, anne adaylarının sağlıklı bir doğumu yapması için  güven içinde olması gerektiğini de vurguladı

doğum kiloları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti