Kırşehir Haber Ajansı 0(506) 144 27 40 Whatsapp Haber İhbar Hattı. Kırşehir haber, kırşehir haberleri, burada! Ahi Haber Ajansı Anadolu Haber.

Başkent Karla Mücadeleye Hazır!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tam Kadro Kar Yağışını Bekliyor.

Başkent Karla Mücadeleye Hazır!
Bu içerik 651 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi meteoroliji yetkililerinin gece saatlerinde il merkezinde etkisini göstereceğini belirttiği kar yağışlarına karşın ekipleri hazırda bekletti. 

İlçelerde yoğun kar yağışı devam ederken gece saatlerinde kar yağışının il merkezinde etksi gösterileceği konusunda uyarılar vardı. Bu sebeple nöbetçi ekipler ve ek ekipler ile kar mesaisi devam etti. Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, her ihtimale karşı ekipleri hazırda beklettiklerini söyledi. 

Vedat Üçpınar, “ Meteoroloji’den dün gece aldığımız uyarı üzerine  110 merkezi noktada 3 bin personel ve 832 araçla yoğun kar yağışına karşı tüm önlemlerimizi almıştık. Ancak, beklenen kar yağışı olmadı. Bizler şehir hayatının aksamaması için her türlü ihbar ve uyarıyı dikkate almak zorundayız. Ekiplerimiz olası bir kar yağışı nedeniyle halen görev yerlerinde hazır bir şekilde bekliyor” dedi.

Yüksek rakımlı çevre ilçe ve mahallelerde kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarını ilk günden itibaren titizlikle sürdürdüğünü belirten Üçpınar, “Karla mücadele çalışmalarımız kent merkezinin yanı sıra çevre ilçelerin özellikle yüksek kesimlerinde ilk günden itibaren aralıksız devam ediyor. Amacımız Ankara genelinde trafik akışını kesintisiz olarak sağlamak. An itibariyle Başkent’te yağış nedeniyle sorun yaşanan hiçbir yolumuz bulunmuyor” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
Survivor 30 Nisan Gönüllüler Şokta
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti
17 Yıllık Alt Yapı Çalışması Bitti